نمایش یک نتیجه

اگر صاحب کافه یا کافی شاپ هستید، می‌دانید که خرید دانه‌ قهوه اقتصادی ولی باکیفیت برای موفقیت کسب و کار شما بسیار مهم است. دانه قهوه انتخابی شما طعم، عطر و تازگی نوشیدنی‌های برپایه قهوه و همچنین رضایت و وفاداری مشتریان را تعیین می‌کند. اما چگونه و از کجا بهترین دانه قهوه را برای کافه یا کافی شاپ خود خرید کنید؟

خرید قهوه و انتخاب نوع آن

قبل از خرید قهوه، باید مشخص کنید که می‌خواهید چه نوع رست‌ قهوه و خواستگاه‌هایی ارائه دهید و مشتریان هدف شما چه کسانی هستند. اینکار به شما کمک می‌کند دانه قهوه مناسبی را برای کافه خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید قهوه با رست لایت یا روشن ارائه کنید، باید به دنبال دانه قهوه ای باشید که اسیدیته بالا، طعم میوه ای و عطر گل دارند. اگر می‌خواهید رست دارک یا تیره ارائه دهید، باید به دنبال خرید دانه قهوه‌ با اسیدیته پایین، طعمی پررنگ و رایحه‌ای دودی باشید. اگر می‌خواهید قهوه تک خواستگاه ارائه دهید، باید به دنبال دانه قهوه ای باشید که از مناطق یا کشورهای خاصی می آیند که ویژگی و مشخصات متمایزی دارند. در نهایت اگر می‌خواهید قهوه اسپشیالیتی ارائه کنید، باید به دنبال خرید دانه قهوه‌ ای باشید که یک فنجان با طعمی پیچیده و خاص خلق کند.

قهوه عربیکا محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین نوع دانه قهوه در جهان است. حدود 60 درصد از تولیدات جهانی قهوه را تشکیل می‌دهد و بسیاری از دوستداران قهوه به دلیل طعم ملایم، شیرین و پیچیده‌اش آن را انتخاب می‌کنند. دانه قهوه عربیکا معمولا برای قهوه اسپرسو و نوشیدنی های مبتنی بر آن و حتی برای لوازم دم آوری قهوه نظیر کمکس و وی60 استفاده می‌شود.

روبوستا دومین نوع رایج دانه قهوه در جهان است. حدود 40 درصد از تولید جهانی قهوه را تشکیل می‌دهد و عمدتاً برای قهوه فوری، قهوه ترکیبی (مثلا 70-30) استفاده و بعنوان قهوه ارزان‌تر نسبت به عربیکا شناخته می‌شود. دانه قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا دارای کافئین بالاتر، اسیدیته کمتر و طعم قوی‌تر و تلخ‌تر هستند.

هنگامی که یک ایده کلی در مورد نوع رست قهوه و خواستگاه مد نظر خود دارید، باید در مورد انواع مختلف دانه‌ها، درجه ها و کیفیت دانه‌های قهوه موجود در بازار تحقیق کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌ها و مزایای دانه‌های مختلف قهوه، می‌توانید با شماره فروشگاه اینترنتی علی کافه تماس گرفته و با ما مشورت کنید.

قیمت قهوه

قیمت قهوه در سراسر جهان بسته به نوع، کیفیت و در دسترس بودن دانه‌های قهوه و همچنین هزینه نیروی کار، اجاره، مالیات و سایر هزینه‌های تولید و سرو قهوه بسیار متفاوت است. قیمت قهوه با توجه به تنوع قابل توجه آن در تولید و پخش و واردات ثبات ندارد. به علاوه قیمت قهوه اسپشیالیتی بسته به فصل و زمان آن متفاوت خواهد بود. همچنین نرخ دلار، شرایط واردات و مواردی از این قبیل بر روی قیمت قهوه تاثیر‌گذار است.

اگر به دنبال خرید بهترین دانه قهوه با قیمت مناسب برای کافه یا کافی شاپ خود هستید، این بخش از سایت علی کافه را مشاهده و قهوه‌های متنوع را بررسی کنید.